13.05.2021, 21:30

ŞANS GEZEGENİ JÜPİTER BALIK BURCUNDAYKEN, FIRSATLAR VE ŞANS NEREDEN GELECEK?

BURÇ YORUMLARI

“ Kalk, akılla aşkı kucaklaştır.”

2021’in en güzel gökyüzü fenomeni kuşkusuz Jüpiter’in Balık burcunda ilerleyişi olacak.

Şansı, fırsatları, ilerlemeyi ve genişlemeyi  sembolize eden Jüpiter, Güneş Sisteminin en büyük gezegeni olarak  adeta büyüteç gibi çalışır ve hangi burçta transit ediyorsa, o burcun özelliklerini büyütür, çoğaltır ve abartır. Yani Jüpiter,  Balıksı temaları her birimizin hayatında büyütmeye geliyor.  Fırsat getiren, iyimserlik ve  talih veren Jüpiter, sınırları aşmanın ve ilerleyip genişlemenin tesirini taşır. Yunan mitolojisinde ise Olimpos Dağının en güçlü tanrısı olan Zeus ile eşleştirilir.

Jüpiter, her bir burçta yaklaşık 1 yıl kalır. Her 12 yılda bir aynı burcu ziyaret eder. Jüpiter, 14 Mayıs tarihinden itibaren, 28 Temmuz 2021’e kadar Balık burcunda kalacak ve bu tarihte, bitmemiş işleri tamamlamak ve ödüllendirilmemiş hediyeleri teslim etmek için son bir kez Kova burcuna girecek ve 29 Aralık 2021 tarihinde ise 1 yıl boyunca transit edeceği BALIK burcuna geçecek.

Jüpiter’in Mayıs’tan Temmuz’a kadar Balık’taki seyahati, asıl 2022’de vizyona girecek filmin fragmanı şeklinde olacak.  2010 yılına geri dönün ve hangi temalarda şansı, gelişme ve büyüme fırsatlarını deneyimlediğinizi hatırlamaya çalışın. Benzer temalar şimdi ve 2022’de gündeminize yeniden girebilir.

Jüpiter, Balık burcunun yöneticisidir ve burada gayet güçlüdür. Çünkü  sınırları aşmak isteyen JÜPİTER; egonun eridiği, ben yerine biz diyen, Mevlana’nın kendini okyanusta bir damla sanma, bir damlanın içinde kocaman bir okyanussun dediği  dünyevi sınırları aşma isteğini, bütünsel /aşkın bir şuur anlayışını ve ruhsal aydınlanmayı, kolektif bilinçdışına açılan kapı olan BALIK burcunda rahatlıkla deneyimleyebilir.

Bütünden kopup varlık alemine inen insan, varlık dairesindeki seyrini tamamladıktan sonra kaynağına geri döner. Astrolojik deyişle; iniş noktası Koç Burcudur. Sırasıyla diğer burçlar gelişim mertebeleridir. Çıkış noktası ise Balık Burcudur.

Zodyak burçlar kuşağında egoyu ve kişiliği deneyimleme yolculuğuna maceracı, öncü ve BEN diyen, ZODYAĞIN İLK BURCU KOÇ  ile başlayıp, kişiliğin olgunlaşarak, törpülenerek geldiği son durak olan BALIK burcunda ise 12 burcun tüm deneyimleri yer alır. Bu yüzden bu burç, ruhsallık, birliği deneyimleme, yüksek sezgi, fedakarlık, empati, vericilik, kendini adama, teslimiyet, akışta kalma, yaratıcılık, sanat, psikoloji, şifa, iyileşme ve rüyalarla ilintilidir. En major özelliklerinden biri de empatisi, sevgisi ve iyileştirme gücü ile doğal bir şifacı olmasıdır.

Balık burcunun su elementinden oluşu, duygularını coşturur.  Yoğun duyguların insanıdır. O bir duygu denizidir. Denizin akıntılarından çok etkilenir. Ya akıntıya karşı yüzer ya da kendini akıntıya bırakarak teslim olur. Yengeç, Akrep ve Balık su gibi yön tarifine ihtiyaç duymadan dünyanın damarlarında akarken, sızdıkları her yürekte izlerini bırakırlar. Kimisini ferahlatır, kimisini boğar, kimisini aşındırırlar. Ama bir şekilde mutlaka izleri kalır…

Balık burcu özelliklerinin abartılı ve yanlış kullanımında ise; kendini kurban durumuna sokma, sınır çizme problemi,  mazoşizm, yönsüzlük, bağımlı hale gelme, kurtarıcı bekleme, madde /alkol bağımlılığı, gerçeklerden kaçış, gündüz düşlerinde kaybolma, aldanma, kendini kandırma / aldatma vardır.

Jüpiter, transit ettiği her burcun olumlu ve olumsuz özelliklerini ön plana çıkarır, ama bunun dozajını ayarlamak irademiz dahilindedir.

Balık burcu; sular, denizler, okyanuslar, sıvılar, gazlar, petrol, doğalgaz, deniz taşıtları, uyuşturucular, her türlü bağımlılık yapan maddeler, terapistler, doktorlar, değirmenler, sulak yerler, balık havzaları, alkol ile ilgili konular, halk sağlığı, halkın nevrozları ve psikolojisi, cezaevleri, hastaneler, ezilenler, film endüstrisi,  büyük hayır işleri, organizasyonlar, manastırlar, toplumsal hareketler, kolektif bilinç, sosyalist hareketler, biyokimyasal maddeler, gazlar, ilaç sektörü, gaz kaçakları, siyasi istikrarsızlık, ekonomik buhran, büyük dolandırıcılık şebekeleri, gaz kaçaklarını sembolize eder.

Jüpiter’in Balık burcundaki seyri, bu temaları ön plana çıkaracaktır.

ŞANS NEREDEN GELECEK? YÜKSELEN BURÇLARINIZA GÖRE OKUYABİLİRSİNİZ.

YÜKSELEN KOÇ:  12.evinizde transit edecek olan Jüpiter,  sizi koruyucu melek gibi koruyabilir. Sezgileriniz, farkındalığınız artıyor. Ruhsal ve manevi çalışmalar yapmak, içinizdeki zenginlikleri keşfetmek, geçmişten gelen affedemediğiniz konuları arkanızda bırakmak için güzel bir dönem başlıyor. Kurban durumuna düştüğünüz konulara dikkat edin. Yaratıcı özelliklerinizi aktif hale getirebilir, bilinçdışınızla işbirliğinin keyfini çıkarabilirsiniz. Hayatınızda önemli konularda tamamlanmalar ve bitişler yaşayabilirsiniz.

YÜKSELEN BOĞA:  Geleceğe dair beklentilerinizi, planlarınızı ve niyetlerinizi yeniden çerçevelendireceğiniz bir döneme adım atıyorsunuz.   Sezgisel, yaratıcı ve ruhsal yanı güçlü olan kişilerle daha sık görüşebilir ve değişik insanlarla işbirliği yapabilirsiniz. Networkünüz, sosyal çevreniz, dernek ve organizasyonlar aracılığıyla gelecek olan fırsatlar, şanslar söz konusu.  İşten ve farklı projelerden gelebilecek ek kazançlarınız olabilir. Eğitim alma/verme, danışmanlık gibi işlerden yana şanslı olacağınız bir zaman başlıyor. Uzaklar, yabancılar, farklı kültürlerle temasta olmaktan yana doğabilecek güzel gelişmeler de gayet mümkün görünüyor.

YÜKSELEN İKİZLER:  Sosyal statünüz evlilik, terfi ya da önemli bir başarı aracılığıyla değişebilir. İş hayatınızda daha kolay ilerleme ve fırsatlar söz konusu. 12 yılda bir kere astroloji haritanızın iş, kariyer ve ilerleme ile ilgili alanına gelen bu Jüpiter etkisini, pasif kalarak kaçırmayın. Aktif olarak hayatın içinde olmaya çağrılıyorsunuz. Eğitsel konular, yabancılar, uluslar arası konular açısından şanslı olabileceğiniz bir döneme geçiş yapıyorsunuz. İşle ilgili seyahatler ve eğitimler artabilir.

YÜKSELEN YENGEÇ:  Akademik /eğitimle ilgili konular, kişisel gelişim ile ilgili eğitimler, uzaklar, yabancılar, uluslar arası ilişkiler, hukuk, davalar, medya, reklam, yayıncılık ile ilgili konularda şanslı olabileceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Yazdıklarınız varsa yayınlayabilirsiniz. Ufkunuz genişliyor. Kendinizi tanıtmak, prestij ve ün kazanma açısından şanslı olabileceğiniz bir dönem başlıyor. Seyahatler her zamankinden daha fazla geliştirici ve keyifli olabilir.

YÜKSELEN ASLAN:  Ortaklı işler, yatırımlar, borç, vergiler, krediler ile ilgili konularda size kolaylıklar ve imkanlar getiren etkiler söz konusu olabilir. Ortaklı işlerden kazanç sağlayabilirsiniz. Eşinizin/partnerinizin maddi durumunda iyileşmeler olabilir. Önemli bir krizi fırsata çevirme, psikolojik olarak çok zorlanacağınız bir olayı daha hafif atlatma gibi durumları deneyimleyebilirsiniz. Yakın ilişkilerde daha affedici, empatik ve hoşgörülü olabilir ve unutmakta zorlandığınız olayların daha kolay üstesinden gelebilirsiniz.  Herşeyi rasyonelleştirmeden, kalple anlamaya çalışmak şifa verici olabilir.

YÜKSELEN BAŞAK:  İkili ilişkiler, evlilik, ortaklık, danışmanlık ve davalar konularında şanslı olacağınız bir döneme geçiş yapıyorsunuz. Bekarsanız, ilişkiler açısından imkanların olduğu bir zamana ilerliyorsunuz. Partneriniz varsa eğer, hayatında gayet olumlu gelişmeler ve ilerlemeler olabilir. Yurtdışı, uluslar arası temalar, yolculuklar, uzaklar aracılığıyla hayatınıza şans ve gelişim fırsatları girebilir. Velhasıl insanlar ve gelecekten yana beklentileriniz hakkında Jüpiter, ayağınızın yere basmamasına neden olan pembe gözlükler de getirebilir. Şartların mükemmel olmasını beklemeden de hayata dahil olabilirsiniz.

YÜKSELEN TERAZİ:  İş ve çalışma koşullarınızı, iş arkadaşlarınızı, sağlığınızı, gündelik alışkanlıklarınızı anlatan alana geçiş yapan Jüpiter, size bu konulardan yana şans ve imkanlar getirebilir. İş değişikliği yapabilir ya da çalışmıyorsanız yeni bir işe başlayabilirsiniz. Yabancılardan, uzaklardan yana şansınız artabilir. Jüpiter, büyüteç gibi çalıştığı için günlük hayatınızda takip etmeniz gereken işleri  de arttıracaktır. Sağlık, medikal, ilaç, eğitim sektöründen yana şanslı olabileceğiniz bir zaman.  Yeme/içme alışkanlıklarınızı düzenlemek, yürüyüşe, spora, diyete ve detoksa başlamak için güzel bir döneme giriyorsunuz. Ayak, ayak bileklerinize, kılcal damarlarınıza ve karaciğerinize dikkat edin.

YÜKSELEN AKREP:  Aşk, ilişkiler, yaratıcılık, hobiler ve kendini ortaya koyma açısından şanslı olacağınız bir döneme giriyorsunuz. Tatil, eğitim, seyahatler aracılığıyla yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Çocuk sahibi olmak isteyenlere Jüpiter, hediye olarak bebek müjdesi de getirebilir.

Jüpiter, yükselen burcunuza da olumlu bir etkileşim yapacağı için, imajınızda /görünüşünüzde değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. Jüpiter geçişleri ödem yapar, kilo aldırır, buna dikkat edin. Tatiller, keyifler, hobiler ve eğlenceli aktivitelere daha çok zaman harcamak isteyebilirsiniz. Bir hobinizi işe çevirmeniz de gayet mümkün görünüyor. Jüpiter’in iyileştirici dokunuşlarından en çok nasibini alacak olanlardansınız.

YÜKSELEN YAY:  Ev, aile, yerleşim, kökler, ebeveynler, gayrimenkul konularından yana şanslı olacağınız bir döneme geçiş yapıyorsunuz.  2020 ve 2021 yılında İkizler ve Yay burcundaki  Ay ve Güneş Tutulmalarından dolayı özel hayatı ve kariyeri arasında gel gitler yaşayan, başlangıç ve bitişler deneyimleyen sizler için,  Jüpiter’in astroloji haritanızın en dip noktasından geçişi size çok iyi gelecek. Psikolojik açıdan dağılmış ve yorgun iseniz, bu tesir sizin toparlanmanıza ve iyileşmenize vesile olabilir. Aile içinde olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bir bebeğin doğuşu, evlilik, eve giren çıkanların artması, gayrimenkul konularından yana şanslı olma gibi durumları deneyimleyebilirsiniz. Taşınma, ev, şehir ya da ülke değişikliği yapma, yurtdışı ile ilgili konularda yeni gelişmeler de olabilir.

YÜKSELEN OĞLAK: Günlük iletişim trafiğiniz, telefonlaşmalar, mailleşmeler artıyor.  Kardeşler, yeğenler, kuzenler, yakın akrabalar, komşular yani yakın çevre ilişkilerinden yana şanslı olacağınız bir döneme geçiş yapıyorsunuz. Bunun yanı sıra zihinsel uğraşlarınız artabileceği gibi, yeni bir eğitime ya da kursa başlayabilir ve kendinizi geliştirecek yeni imkanlar bulabilirsiniz. Kitap yazmak ya da basmak, akademik bir konuya başlamak, araba almak, web sitesi hazırlamak, you tube kanalı açmak için güzel ve verimli bir zaman başlıyor. Haziran 2021’deki Merkür Retrosuna dikkat edin. Zihinsel dağınıklık, unutkanlık da artabilir.

YÜKSELEN KOVA: Maddi imkanlar, işten gelen gelir bakımından şanslı olabileceğiniz bir dönem. Parayla olan ilişkinizi yeniden değerlendirme ve öz değer düşüklüğü yaşıyorsanız  iyileştirme zamanı. Kendinize verdiğiniz değeri, öz saygı ve öz şefkatinizi arttıran deneyimler yaşayabilirsiniz. Yeteneklerinizi geliştirebilir ve bunları gelire çevirebilirsiniz. Medikal, sağlık, ilaç, lojistik sektörlerinden yana şanslınız.

YÜKSELEN BALIK:  Şans gezegeni Jüpiter’in Balık burcunda ilerleyişinin ön provasından en çok nasiplenecek olan sizsiniz. Keyfini çıkarın. Temmuz sonuna kadar çok güzel bir dönem sizi bekliyor velhasıl  Jüpiter’in Aralık 2021’de tamamen Balık burcuna geçerek  2022 boyunca sizi fazlasıyla destekleyeceğini de bilin. Yükselen burcunuzda transit edecek olan Jüpiter, eğitimden, yolculuklardan, kişisel inisiyatifinizle başlatacağınız işlerden yana şanslı olacağınızı müjdeliyor. Daha iyimser  ve mutlu olabilirsiniz. Yabancılardan, uluslar arası temalardan, hukuktan, davalardan yana güzel gelişmeler olabilir. Yükselen burç, fiziksel bedenimizi temsil ettiği için Jüpiter’in buradan geçişi ödemi ve kiloyu da beraberinde getirebilir. Ayak ve ayak bileklerinize ve dolaşım sisteminize dikkat edin.

13.05.2021

Zeynep Dilek Yılmaz

Instagram: astroloji_regresyon

Web: www.dilekyilmaz.com

Mail: astrodilekyilmaz@gmail.com

Yorumlar (0)
24
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30