23.06.2021, 11:25

OĞLAK BURCUNDA DOLUNAY VE BURÇLARA ETKİLERİ

24 Haziran 2021 Perşembe günü saat 21.39’da, 3 derece Oğlak burcunda yılın en dikkat çekici dolunayını yaşayacağız. Dolunaylar; tamamlanma, bitişler ve sonlarla ilgili olduğu kadar dolunayın ışığı yüksek farkındalık ve kavrayış  zamanlarını gösterir. Hayatınızda gizli olan ya da sizin kör noktanızda kalan bazı şeyler görünür hale gelebilir ve böylece önemli kararlar da alabilirsiniz. Güneş ve Ay;  Oğlak /Yengeç aksında karşı karşıya gelirken mantık, analitik zihin ile duygular, sezgiler, alınganlıklar arasında gidip gelmelerin, aile, özel hayat konuları ile kariyer, maddi güvence, zafer duygusu, hırs ve bir şeyleri inşa etme isteklerinin yoğun yaşanacağı bir dolunay haftasına merhaba diyoruz.  

Öncü bir burç olan Oğlak, son derece disiplinli, çalışkan, kaosa düzen getiren organize bir enerjiyi temsil eder.  Zorlukların üstesinden gelebileceği iki önemli silahı vardır: sabır ve irade. Astrolojide,  devlet, bürokrasi, iş dünyası, kariyer, üst düzey yöneticiler, devlet adamları, büyük şirketler, CEO'lar, organizatörler, mühendisler, inşaatla uğraşanlar, madenciler, çiftçiler, tarih ve geçmişle uğraşanlar Oğlak burcu tarafından temsil edilir. Bu dönem bu konularla ilgili gelişmeler, gizli kalan bilgiler, skandal haberler, global ölçekte daha ön plana çıkabilir.

Yöneticisi Satürn, sorumlulukların, zamanın ve karmanın yöneticisidir. Zamanı gelince herkesin ektiğini biçmesi, hak ettiğinin önüne servis edilmesi kozmik bir yasadır ve bu durum, Zaman Prensibini temsil eden Satürn tarafından yönetilir.

Dolunayın yöneticisi Satürn’ün retro/geri harekette oluşu, geçmişten gelen bitmemiş işlerin, meselelerin, ilişkilerin, karmik hesaplaşmaların da bu dönem hayatınızda ön plana çıkabileceğini anlatır. Dolunay’dan 15 gün öncesi ve sonrasına dikkat edin. Merkür Retrosu da 8 Temmuz tarihine kadar hala bizi etkilemeye devam ediyor olacak. Karşılaştığınız, görüştüğünüz kişiler, önünüze gelen işler yakın ya da uzak geçmişinizde ektiğiniz tohumların meyvası ya da bitirilmemiş/hesabı görülmemiş  bir işin sonucu olabilir. Zira gökyüzünde Satürn /Uranüs kare açısı hala aktif ve bu da güvende hissettiğiniz alanların aniden değişebileceğini, sürpriz enerjilerin aktifleşebileceğine işaret ediyor.  Velhasıl bunlara rağmen, kaosa düzen getirmeye, karmaşık enerjileri toparlamaya daha yatkınız.

OĞLAK DOLUNAYININ YÜKSELEN BURÇLARA GÖRE ETKİSİ:

Dolunayların etkisi yaklaşık 15 gündür.

YÜKSELEN KOÇ:  Kariyeriniz, toplumsal statünüz, iş hedefleriniz hakkında önemli değerlendirmeler yapabilir, somutlaştırmak istediğiniz konular için daha rahat adımlar atabilirsiniz. Otorite figürleri,iş insanları, üst düzey yöneticiler ile olan ilişkilerinizde aşırı tepkisellikten kaçınmalı, alınganlıklarınız, duygusallığınız ile mantığınız arasında daha dengeli bir duruş sergileyebilmelisiniz. Evlilik, beraberlik, boşanma gibi önemli kararlar arifesinde olabilirsiniz. 7 Temmuz’dan sonra daha rahat bir sürece geçiş yapıyorsunuz.

YÜKSELEN BOĞA: İnançlarınızı, hayat felsefenizi, dünyaya bakış açınızı değiştirecek durumlar yaşayabilir, buna vesile olacak ilginç eşzamanlılıklar ve karşılaşmalar yaşayabilirsiniz. Bu dönem seyahatler, eğitimler aracılığıyla tanıştığınız insanlara dikkat edin.Yurtdışı, uluslar arası ilişkiler, yabancılar, eğitim, yayıncılık ve hukuk ile ilgili konularda önemli gelişmeler yaşabilir ya da sonuçlar alabilirsiniz. Bu konularda eksik ve tamamlanması gereken işlerinize odaklanmanız gereken bir dönemdesiniz.

YÜKSELEN İKİZLER: Paraya bakış açınızı, para kazanma biçiminizi, varsa ortaklı işleriniz bunları tekrar değerlendirme zamanındasınız .  Krediler, borçlar, başkalarının paraları ile ilgili konularda bir sonlanma, bitiş yaşayabilirsiniz. Ruhsal açıdan şifalanmak ve size kriz ya da depresyon yaratan etkilerin üzerine gitmek için güzel bir dönem. Fiziksel ve ruhsal sağlığınız için önemli kararlar da alabilirsiniz. Karşı cinsle ilişkinizde duvar ördüğünüz konulara bakmak, soğukluk yaratan durumların size düşen kısmını iyileştirmek size iyi gelebilir.

YÜKSELEN YENGEÇ: Evlilik, beraberlik, birebir ilişkiler ve ortaklıklar alanında önemli kararlar alabilirsiniz. İlişkilerdeki kör noktalar dolunayın ışığı altında görünür hale gelebilir. Yakın çevrenizle olan ilişkilerinizde alınganlıklar, hassasiyetler ve mantık çerçevesinde kendinize yeniden bir ayar çekmeniz gerekebilir. Başkasının bakış açısından da olaylara bakmak size iyi gelecektir.

YÜKSELEN ASLAN: İş ve çalışma koşullarınız, çalıştığınız kişiler ya da ekip arkadaşlarınızla ilgili önemli gelişmeler yaşayabilir, onlarla ilgili davranış ve yönetim şeklinizi değiştirme kararı alabilir ya da işinizi, ofisinizi değiştirmek isteyebilirsiniz. Geçmişten gelen eski iş bağlantılarınız bu dönem yeniden canlanabilir. Bilinçdışınızda gizli kalmış duyguların daha çok farkına varabileceğiniz bir dönemdesiniz.  Beslenme alışkanlıklarınızı, öz bakımınızı değiştirmeniz gerekebilir. Diş, diş etleri, dizler, kemikler, cildiniz bu dönem daha hassas hale gelebilir.

YÜKSELEN BAŞAK:  Aşk, İlişkiler konusu dolunayın ışığı altında size yeni güzel gelişmeler yaşatabilir. Sosyal çevreniz aracılığıyla yeni bir ilişki başlayabildiği gibi, enerjisi düşmüş ve zayıflamış bir ilişkiniz varsa da inceldiği yerden kopabilir. Sosyal ilişkilerde güç savaşları,  manipülasyon, kıskançlık, paranoyaya dikkat edin. Çocuklarla ilgili konularda yarım kalan işler önünüze gelebilir. Yeni bir hobi edinmek, hobinizi iş kaynağına çevirmek ya da emeklerinizi, hak edişlerinizi duygusallıktan ve alınganlıklardan uzak, daha profesyonelce değerlendirmek için ideal bir dönemdesiniz.

YÜKSELEN TERAZİ: Aile, özel hayat, yerleşim, yer değişikliği, ebeveynler konusu bu dolunayın ışığı altında daha çok ön plana çıkıyor. İşiniz, sorumluluklarınız ve özel hayatınız arasında gel gitler, dalgalanmalar yaşamanız söz konusu. Bir denge ihtiyacı içindesiniz. Uzun süredir bastırdığınız ve görmezden geldiğiniz şeyler son birkaç aydır su yüzüne çıkmaya başladı ve siz belki de bunlarla nasıl başa çıkacağınızı bilemiyor olabilirsiniz. Başarı, zafer, görülme, değer görme, beğenilme duygularınızı kendi içinizde yeniden tanımlayarak artık başarı merdivenlerine tırmanmaya başlamanız gerekiyor.

YÜKSELEN AKREP: Yakın çevre ilişkileriniz ve iletişim trafiğiniz hızlanıyor. Yeni bir eğitime, kursa başlama, düşünce sisteminizde değişiklik yapma, web sitesi/blog hazırlama, PR çalışmaları yapma gibi işlere başlama kararı alabilirsiniz. Ya da önemli bir eğitimi tamamlayıp tatile çıkma kararı alabilirsiniz. Duygusal kararlara ve alınganlıklara dikkat edin, profesyonelce yapmanız gereken bir işi ya da fırsatı, gereksiz duygusallıktan dolayı kaçırmayın. Yakın çevrenizde olan bitenler hakkında bu dolunayın güçlü ışığı altında daha çok bilgi edinebilirsiniz.

YÜKSELEN YAY: Paraya, maddi değerlere, iş yapma biçiminize ve kendinize verdiğiniz değere daha ciddi bir şekilde eğilme vakti. Gereksiz duygusallıklar, alınganlıklar, geri çekilmeler işinizi ve kendinizi ortaya koyma biçiminizi nasıl etkiliyor? Bu dolunayda bunun daha çok farkına varabilirsiniz. Krediler, banka işlemleri, varsa ortaklı işlere ait paralarla ilgili konular bu dolunay sürecinde hayatınızda daha ön plana çıkabilir. Özellikle 7 Temmuz’dan sonra iş hayatınızda değişiklikler, öğrenciyseniz eğitimle ilgili konularda yeni adımlar atmanız mümkün. İletişim trafiğiniz hız kazanıyor.

YÜKSELEN OĞLAK: Bu dolunayın baş aktörü sizsiniz sevgili Yükselen Oğlaklar. Bu dolunayın spot ışıkları sizin üzerinizde. Hayatınızda belirsiz bir dönem aydınlanabilir ve 7 Temmuz itibarıyla netleştiğiniz konularda daha güvenli adımlar atmaya başlayabilirsiniz. İnisiyatif alarak ön plana çıkarmak istediğiniz yetenekleriniz, ilişkileriniz, yaşam kaliteniz ve sağlığınız bu dolunay sürecinde daha dikkat çekici hale geliyor. Bu konularda önemli farkındalıklar yaşayabiirsiniz. Kişisel bakım ya da imajınız için spor ya da diyete başlamak, bununla ilgili günlük rutinler oluşturmak için güzel bir dönemdesiniz. Kemikler, dişler, diş etleri, cilt ve romatizmal sorunlara dikkat edin. Devletle ilgili resmi işleriniz sonuçlanabilir.

YÜKSELEN KOVA:  Bu dönem biraz geriye çekilip hayatınızla ilgili yeni kararlar alma döneminde olabilirsiniz. Yeniye yer açmak için size geride tutan düşünceleriniz, korkularınız, bilinçdışı blokajlarınız ile yüzleşmek durumunda kalabilirsiniz. Belki bunun için bir uzmandan yardım almak size iyi gelebilir. Gizlide olan, kör noktanızda yer alan bazı şeyler açığa çıkıp yüzleşme de yaşayabiirsiniz. Bu dönem önemli bir aksiyon almadan önce ruhsal ve fiziksel olarak dinlenmeniz ve yenilenmeniz size iyi gelecek. İş hayatınızla ilgili konularda ve resmi işlerinizde bir sonuç alma dönemindesiniz.

YÜKSELEN BALIK:  Sosyal çevreniz, arkadaşlıklar, networkünüz bu dolunayın güçlü ışığı altında daha önemli hale geliyor. Yeni davetlere, çevrelere, organizasyonlara katılabilir ve bazı eski arkadaşlarınızı eleyebilirsiniz. İletişim trafiğiniz artıyor. Hayata bakış açınızı, dileklerinizi, isteklerinizi yeniden tazelemek size iyi gelecektir. Eski beklentileriniz şu anki sizle artık uyuşmuyor olabilir. Aşk hayatınızda önemli karşılaşmalar, kadersel durumlar yaşayabilirsiniz. Evrende tesadüf yoktur; tanıştığınız kişilere dikkat edin.

Sevgilerimle,

Dilek Yılmaz

www.dilekyilmaz.com

Instagram: astroloji_regresyon

Yorumlar (0)
14
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 14 36
2. Konyaspor 14 26
3. Hatayspor 14 26
4. Fenerbahçe 14 24
5. Alanyaspor 14 24
6. Başakşehir 14 22
7. Karagümrük 14 22
8. Galatasaray 14 22
9. Adana Demirspor 14 20
10. Beşiktaş 14 20
11. Antalyaspor 14 18
12. Gaziantep FK 14 18
13. Altay 14 17
14. Sivasspor 14 16
15. Giresunspor 14 16
16. Kayserispor 14 16
17. Öznur Kablo Yeni Malatya 14 13
18. Göztepe 14 11
19. Kasımpaşa 14 10
20. Rizespor 14 10
Takımlar O P
1. Ümraniye 13 27
2. Ankaragücü 14 27
3. Eyüpspor 14 27
4. Bandırmaspor 13 25
5. Erzurumspor 12 25
6. İstanbulspor 13 20
7. Tuzlaspor 12 20
8. Kocaelispor 13 20
9. Samsunspor 13 19
10. Adanaspor 14 18
11. Menemenspor 13 17
12. Gençlerbirliği 13 17
13. Boluspor 13 16
14. Denizlispor 13 15
15. Bursaspor 13 14
16. Manisa FK 14 14
17. Ankara Keçiörengücü 13 13
18. Altınordu 14 13
19. Balıkesirspor 13 7
Takımlar O P
1. Chelsea 14 33
2. Man City 14 32
3. Liverpool 14 31
4. West Ham 14 24
5. Arsenal 14 23
6. Tottenham 13 22
7. M. United 14 21
8. Wolverhampton 14 21
9. Brighton 14 19
10. Leicester City 14 19
11. Crystal Palace 14 16
12. Brentford 14 16
13. Aston Villa 14 16
14. Everton 14 15
15. Leeds United 14 15
16. Southampton 14 15
17. Watford 14 13
18. Burnley 13 10
19. Norwich City 14 10
20. Newcastle 14 7
Takımlar O P
1. Real Madrid 15 36
2. Atletico Madrid 14 29
3. Real Sociedad 15 29
4. Sevilla 14 28
5. Real Betis 15 27
6. Rayo Vallecano 15 24
7. Barcelona 14 23
8. Athletic Bilbao 15 20
9. Espanyol 15 20
10. Osasuna 15 20
11. Valencia 15 19
12. Villarreal 14 16
13. Celta de Vigo 15 16
14. Mallorca 15 16
15. Deportivo Alaves 14 14
16. Granada 14 12
17. Elche 15 12
18. Cádiz 15 12
19. Getafe 15 10
20. Levante 15 7